Trufle waniliowo-kakaowe (paleo)

 

Już poprzednim razem zebrałam dla Was moje ulubione przepisy na wielkanocne desery. Ale ten przepis niech dołączy do grona deserów ekspresowych, które możecie zrobić w kilka minut. Nawet wtedy, kiedy dowiecie się, że przybywają niezapowiadani goście, a Wy zjedliście już cały zapas słodyczy ze świątecznego stołu. 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja ubóstwiam wanilię. Wystarczy szczypta, a zapach roznosi się po całym domu. Warto się w nią zaopatrzyć, szczególnie przed świętami. 

 


SKŁADNIKI na około 7 sztuk


3 czubate łyżki kakao
3 czubate łyżki masła
3 czubate łyżki miodu
3 czubate łyżki mąki migdałowej
1 czubata łyżka mąki kokosowej
2 łyżki wiórków kokosowych
1 czubata łyżka odżywki białkowej
szczypta mielonej wanilii

 

PRZYGOTOWANIE

 

 • Wszystkie składniki włóż do miksera i zmiel na zwartą masę. Gdyby masa zbytnio lepiła się do rąk dodaj odrobinę mąki kokosowej.
 • Z powstałej masy ulep kulki, które możesz opcjonalnie obtoczyć w wiórkach kokosowych lub kakao.
 • Odstaw do lodówki na 15 minut.
 • Gotowe! Można jeść!

 

Trufle Trufle waniliowo-kakaowe Trufle waniliowo-kakaowe Trufle waniliowo-kakaowe (paleo) Trufle waniliowo-kakaowe (paleo)

Dodaj komentarz
 • Paleo Strefa
  2017-09-08 21:04

  Sheru - tutaj jedynymi orzechami są migdały to to samo co mąka migdałowa :) Z inuliną nigdy nie probówałam, ale jęsli zagęszcz to możesz jej też dodać, jednak wydaje mi się że nie będzie az tak niezbędna tutaj. Daj znać jak wyszło. Jestem ciekawa. Pozdrawiam

 • Sheru
  2017-09-08 13:48

  Hej, hej
  Jak myślisz mogę to zrobić bez orzechów na mące kokosowej lub migdałowej? Mam uczuloną siostrę... Mamy też inulinę do zagęszczania.

 • Paleo Strefa
  2017-04-06 20:26

  Mar - odżywkę możesz pominąć, możesz w to miejsce dać więcej mąki kokosowej, a migdałową możesz zastąpić dowolnymi mielonymi orzechami, łatwo je można zmielić w blenderze lub nawet mielonymi pestkami. Jednak jakieś orzechy będą najlepsze, chodzi o dobrą konsystencję i smak.

 • Mar
  2017-04-06 17:24

  Czym mogę zastąpić odżywkę i mąkę migdałową?

Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!