Trufle waniliowo-kakaowe (paleo)

 

Już poprzednim razem zebrałam dla Was moje ulubione przepisy na wielkanocne desery. Ale ten przepis niech dołączy do grona deserów ekspresowych, które możecie zrobić w kilka minut. Nawet wtedy, kiedy dowiecie się, że przybywają niezapowiadani goście, a Wy zjedliście już cały zapas słodyczy ze świątecznego stołu. 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja ubóstwiam wanilię. Wystarczy szczypta, a zapach roznosi się po całym domu. Warto się w nią zaopatrzyć, szczególnie przed świętami. 

 


SKŁADNIKI na około 7 sztuk


3 czubate łyżki kakao
3 czubate łyżki masła
3 czubate łyżki miodu
3 czubate łyżki mąki migdałowej
1 czubata łyżka mąki kokosowej
2 łyżki wiórków kokosowych
1 czubata łyżka odżywki białkowej
szczypta mielonej wanilii

 

PRZYGOTOWANIE

 

 • Wszystkie składniki włóż do miksera i zmiel na zwartą masę. Gdyby masa zbytnio lepiła się do rąk dodaj odrobinę mąki kokosowej.
 • Z powstałej masy ulep kulki, które możesz opcjonalnie obtoczyć w wiórkach kokosowych lub kakao.
 • Odstaw do lodówki na 15 minut.
 • Gotowe! Można jeść!

 

Trufle Trufle waniliowo-kakaowe Trufle waniliowo-kakaowe Trufle waniliowo-kakaowe (paleo) Trufle waniliowo-kakaowe (paleo)

Dodaj komentarz
 • Mar
  2017-04-06 17:24

  Czym mogę zastąpić odżywkę i mąkę migdałową?

 • Paleo Strefa
  2017-04-06 20:26

  Mar - odżywkę możesz pominąć, możesz w to miejsce dać więcej mąki kokosowej, a migdałową możesz zastąpić dowolnymi mielonymi orzechami, łatwo je można zmielić w blenderze lub nawet mielonymi pestkami. Jednak jakieś orzechy będą najlepsze, chodzi o dobrą konsystencję i smak.

 • Sheru
  2017-09-08 13:48

  Hej, hej
  Jak myślisz mogę to zrobić bez orzechów na mące kokosowej lub migdałowej? Mam uczuloną siostrę... Mamy też inulinę do zagęszczania.

 • Paleo Strefa
  2017-09-08 21:04

  Sheru - tutaj jedynymi orzechami są migdały to to samo co mąka migdałowa :) Z inuliną nigdy nie probówałam, ale jęsli zagęszcz to możesz jej też dodać, jednak wydaje mi się że nie będzie az tak niezbędna tutaj. Daj znać jak wyszło. Jestem ciekawa. Pozdrawiam

Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!