Sucha Struga

 

Małymi krokami, systematycznie zbliżamy się do celu. Wykorzystujemy każdą wolną chwilę, żeby jechać na wieś i zrobić coś dla naszej chatki. To syzyfowa praca ucząca cierpliwości i tego, żeby się nie poddawać kiedy napotykamy kolejne przeszkody.

 

Sucha Struga Sucha Struga 

 

Udało się zainstalować jesionowe drzwi, które zrobił dla nas znajomy stolarz Endriu. Dzięki przyciemnionej szybce światło wpada do sieni, ale z zewnątrz nie widać co się dzieje w środku.

 

Sucha Struga Sucha Struga 

 

Kafelki w łazience prawie położone. Jedyne co nas wstrzymuje przed dalszym układaniem to ocieplenie ścian, którego jeszcze nie mamy. A bez niego nie ma do czego przyklejać płytek. Za to mamy już umywalkę, którą kupiliśmy na starociach w sieci za 50 zł. To emaliowana, zdobna miska, w której wywierci się dziurę na odpływ i będzie pięknie. 

 

Sucha Struga

 

Projekt kuchnia namalowany przez Witolda. Tak mniej więcej wyobrażam sobie moją przestrzeń kuchenną. Ma być wiejsko, praktycznie i prawdziwie. Meble zrobimy w większości sami ze sklejki i starych desek, które mamy w stodole.

Oczami wyobraźni już widzę kosze owoców i warzyw wiszące przy blacie, domowe ciasto i pachnącą kawę na stole. A w witrynkach moje ulubione filiżanki. Każda z innej parafii. 

 

sUCHA sTRUGA sUCHA sTRUGA

 

To widok z naszego kuchennego okna. Wprost na pasmo Radziejowej. Po burzy wygląda jeszcze piękniej niż o zachodzie. A ta mała dziurka znajduje się w drzwiach od stodoły. Możemy podglądać przez nią ptactwo. 

 

Sucha Struga

Sucha Struga

 

Mgły są magiczne i dodają klimatu Suchej Strudze. Każde zerknięcie w okno oferuje nowe emocje.

 

Sucha Struga Sucha Struga

 

Sąsiedzi ciągle trzymają konie do pracy w polu, ale też ku uciesze naszej i przechodzących obok zbłąkanych turystów.

 

Sucha Struga

 

W samym środku siedliska Makowica znajduje się bardzo stara kapliczka, gdzie kilka razy w roku ksiądz odprawia dla mieszkańców uroczyste msze. Na codzień mieszkańcy przychodzą tu się pomodlić, a w maju codziennie odbywają się tu nabożeństwa majowe, podczas których wszyscy głośno się modlą i śpiewają.

 

Sucha Struga Sucha Struga

 

Moje ogóreczniki przyciągają ogromne roje pszczół. Zasadźcie je sobie, jeśli chcecie, żeby pszczoły zapyliły Wasze roślinki.

 

Dodaj komentarz
Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!