O mnie

Witam Cię serdecznie w mojej Paleo Strefie,

Mam na imię Monika. Pasjonuje mnie odżywianie bliskie natury i ruch. Opieram swoją kuchnię na zasadach diety paleo czyli diety naszych przodków zbieraczy i łowców. Lubię gotować, eksperymentować w kuchni i poszukiwać żywności, która ma nas odżywiać i leczyć.

Z kolei ruch to najbardziej naturalna forma wyrażania siebie. Bez ruchu stajemy się  niedołężni i chorzy. Człowiek został stworzony, żeby się ruszać!

Od lat poszukiwałam swojego sposobu odżywania. Od małego byłam pulchniutka, a potem jako nastolatka miałam kompleksy, że ważę za dużo. Chudłam, a potem znów tyłam i tak na przemian. Napady obżarstwa, napychanie się bez umiaru – to był chleb powszedni. Próbowałam różnych diet, które działały tylko wtedy kiedy je stosowałam, a potem przychodził efekt jojo. Miałam ogromne kłopoty z cerą pokrytą trądzikiem, z którym borykałam się nawet już jako osoba dorosła. Dodatkowo, ciągłe zmagałam się z toczącymi się w moim ciele stanami zapalnymi (stawy, mięśnie, dziąsła, spojówki, strefy intymne).

W sierpniu 2013 roku odkryłam sposób odżywiania, który okazał się rozwiązaniem wielu moich problemów. Podejście do odżywiania zgodnego z naszą naturą nie tylko do mnie przemawia, ale udowodniło swoją skuteczność. Po zmianie diety czuję, że mam więcej energii, lepiej sypiam, a moja cera się poprawiła. Skończyły się wzdęcia, zaparcia, gazy i inne utrapienia ze strony układy pokarmowego. Objawy PMS zdecydowanie się złagodziły, a cellulit się zmniejszył. Czuję się i wyglądam (tak mówią smile ) lepiej. Mój plan żywieniowy w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym (wcale nie musisz przerzucić tony drewna codziennie) uważam za najlepszy sposób na długie i zdrowe życie. To nie jest chwilowa moda, plan na miesiąc. To jest mój plan na całe życie.

Teraz jestem dietetykiem, instruktorem fitness i trenerem personalnym, a w codziennej pracy spotykam się z osobami, które jak i ja kiedyś, zmagają się z podobnymi problemami. Wielu z nich, z powodu niewłaściwej diety, codziennego stresu i braku ruchu, cierpi na poważne schorzenia tj. alergie pokarmowe, „cieknące jelito”, zespół jelita drażliwego, celiakię, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), cukrzycę, choroby tarczycy, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i wiele innych. Większość z osób nawet nie wie, że cierpi na te choroby. Bardzo się cieszę, że mogę im pomóc w zmianie nawyków i pokazać inną drogę, niż tą którą znają.

Cały czas zgłębiam tajemną wiedzę nt właściwości odżywczych pokarmu. Ciągle prowadzone są badania nad wpływem diety na nasz organizm i odkrywane są nowe fakty. I to jest fascynujące, że ciągle można się uczyć.

Uwielbiam spędzać czas w kuchni na przygotowywaniu posiłków. To mnie relaksuje i odpręża, a dodatkowo mam niesamowitą radość, że mogę przygotować coś odżywczego i smacznego dla moich bliskich. 

A oto dowód na to jak było...

Niech te zdjęcia dodadzą Wam motywacji, jeśli jeszcze się wahacie...

Paleo Strefa Moniki Piaseckiej

Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!