Sucha Struga

 

Nawet nie wiecie jak bardzo jestem podekscytowana tym, że jesteśmy coraż bliżej celu i cieszę się, że z naszej koślawej chaty wyłania się dom, w pełnym tego słowa znaczeniu. Izba nabiera kształtu. Ten banalny dla niektórych widok jest dla mnie jak miód na serce.

 

Ekscytuje się tym, że mam kanapę, wygodny fotel, że mogę wystroić stół w piękny kwiecisty obrus, że mogę postawić na nim lokalne smakołyki takie jak miód, oscypek, własnoręcznie zrobione podpłomyki. Mogę wreszcie usiąść i odpocząć z książką po ciężkiej fizycznej pracy.

 

Cieszy mnie kiedy mogę powiesić surfinie przed chałupą, narwać piwonii do wazonu. Nie mówiąć już o widokach jakie mam za oknami. Zaczynam odcinać kupony po prostu. Ale tak najbardziej, najbardziej to cieszy mnie, że wreszcie budujemy taras. Praktycznie wszystko już przygotowane pod położenie desek. I można tańcować, pić poranną kawę i podziwiać widoki. Uwielbiam tarasy i to był jeden z powodów dlaczego kupiliśmy dom na wsi.

 

 

Sucha StrugaSucha Struga Sucha Struga Sucha Struga Sucha Struga

 

A co smacznego jedliśmy tym razem... Muszę się z Wami podzielić moim prostymi i tanimi przepisami. Na wsi inwencja w kuchni kwitnie jak dziewanna na stoku. Z niczego potrafię zrobić coś pysznego. Kiedy już zapasy się kończą to robię podpłomyki (np. gryczane, orkiszowe - jakie kto lubi i może jeść), które świetnie smakują z jajecznicą, pastą rybną, a nawet z miodem. Albo gotuję pożywną zupę ziemniaczaną. W zależności od tego co mi zostaje dodaję soczewicy (to drugi po bobie strączek, który toleruję), albo pora, marchwi czy nawet kalafiora. Zabielam albo wiejską śmietaną, albo nawet mlekiem kokosowym, ale ostatnio mam go przesyt. Jako, że prawdziwa wiejska śmietana jest "primal" i to w zasadzie sam dobry tłuszcz, który nam służy, więc używamy jej śmiało w naszej kuchni. Jak mamy szczęście, że zostaje nam jeszcze trochę oscypka, to wrzucam go do zupy. Mega!

 

A na wieczór po całym dniu pracy świetnie samuje okowita od Maurera. Wystarczy mały łyczek pysznej gruszkowicy albo malinowicy i świetnie się śpi. Maurer produkuje w 100% naturalne okowity o wielu smakach, które polecam, nie równają się z żadną wódką. To zupełnie inny kaliber. Tylko dla smakoszy i wielbicieli naturalnych smaków. Maurerowy jabcok smakuje jak wytrawny szampan i cudownie chłodził nas w upalne dni.

 

Sucha Struga  Beskid Sądecki Beskid Sądecki Beskid Sądecki Beskid Sądecki Sucha Struga 

 

Przy okazji wizyty w Beskidzie Sądeckim zachęcam Was do zwiedzania również Słowacji, która jest tuż za rogiem. Godzinę drogi od naszej chaty znajduje się Łomnicki Szczyt, a u podnóża wiele ciekawych tras trekkingowych. Polecam wycieczkę do Chaty Teryego na 2012 m. n.p.m. W drodze powrotnej do Polski koniecznie przespacerujcie się chodnikiem wśród koron drzew. Niesamowita przygoda!

 

Słowacja Chata TeryhoŁomnicki Szczyt Łomnicki Szczyt Chata TeryhoCHata TeryhoWysokie TatryChodnik wśród drzew

 

Dodaj komentarz
  • k Noss
    2018-07-27 16:09

    Ale fajna ta Wasza chata.

  • Monika, Paleostrefa
    2018-07-29 19:17

    Dzięki Kaśka! Zapraszamy Was serdecznie do nas :)

Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!