przewodnik po zakupach świątecznych

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i każdy chciałby sobie ułatwić zakupy. Dlatego postanowiłam stworzyć dla Was podpowiedź w postaci krótkiej listy miejsc, gdzie możecie zrobić zakupy świąteczne bez stania w kolejkach i dźwigania siat. Poniższe miejsca to moje sprawdzone adresy i produkty. 

  • Świeży karp, jesiotr, pstrąg z polskiej hodowli - Osada Jurajska (odbiór osobisty w Michałowicach k/Krakowa)
  • Świeże i wędzone ryby, wołowina, wieprzowina, króliki, drób, warzywa, jaja, cytrusy eko, kiszonki, orzechy i wiele innych - www.Lokalneprzysmaki.pl (działają na całą Polskę, ale produkty wymające warunków chłoniczych dostarczają tylko w Krakowie). To moje ulubione miejsce. Ciągle powiększający się wybór i dobra jakość bez kosmicznych cen.
  • Świeże mięso, produkty z kokosa w tym eko orzechy z kokosa, orzechy, mąki bezglutenowe, warzywa i wiele innych - Ekodis.pl działają na całą Polskę, ale produkty wymające warunków chłodniczych dostarczają tylko w Krakowie).
  • Duży wybór mąk bezglutenowych, surowe czekolady, produkty z kokosa i inne: Biosklep.com.pl działają na całą Polskę, ale produkty wymające warunków chłoniczych dostarczają tylko w Trójmieście)
  • Stary Kleparz, lokalny targ, na którym Krakusy znajdą wszystko: wędliny, jaja kacze, przepiórcze, jagnięcinę (Gugulski), kaczki, gęsi, indyki, perliczki, suszone owoce, niepasteryzowany nabiał i moc innych cudów.
  • Wiele gatunków mięsa w tym koźlina, ekologiczna wołowina i wędliny: befsztyk.pl (możecie kupić w Warszawie ale wysyłają na cały kraj).

Nie czekajcie, tylko rezerwujcie terminy dostaw jak najszybciej, żeby zakupy i prezenty przyjechały na czas. A Wy w tym czasie zajmijcie się strojeniem choinki ze swoimi najbliższymi.

Jeśli macie jakieś sprawdzone miejsce w swoich miastach, dajcie znać w komentarzach. Być może ktoś inny będzie chciał skorzystać ze sprawdzonej bazy sklepów.

Dodaj komentarz
Subskrypcja

Bądź na bieżąco i otrzymuj na skrzynkę niepublikowane na blogu cenne porady!